Ежедневно по пътищата на страната ни стават десетки пътни инциденти. Катастрофите са неприятни и стресиращи събития, които в повечето случаи водят до физически и емоционални щети. В по-леките ПТП обикновено са пострадали само превозните средства. При по-тежките инциденти обаче има ранени хора, а в някои случаи дори и починали. И независимо какви са щетите, те винаги водят до разходи за потърпевшите. А това несъмнено ги изправя пред финансови затруднения. За щастие, съществуват начини за получаване на обезщетение при ПТП, които в някаква степен покриват тези разходи.
Какви обезщетения ви се полагат при ПТП
Много е важно да знаете при какви обстоятелства ви се полага изплащането на обезщетение при ПТП. Затова и ще ви запознаем с видовете обезщетения, които застрахователят е длъжен да ви изплати. Такива не се дължат единствено на водача, който е виновен за пътния инцидент. Всички останали участници в катастрофата могат да се възползват от някое от долупосочените обезщетения в зависимост от щетите, които са понесени.
Обезщетението за имуществени вреди се изплаща, за да покрие разходите за ремонт на автомобила. В случай, че има и други материални щети, те също ще бъдат покрити.
По време на пътния инцидент, а и след него, на потърпевшите се налага да търпят болка, докато се възстановят напълно. При някои дори и да няма физическо нараняване, те трябва да положат усилия и да се справят със стреса от инцидента. Или това са така наречените емоционални щети. В тези случаи на пострадалите се полага обезщетение за претърпени неимуществени щети.
Понякога, заради пътен инцидент, пострадалият може да загуби доходи. Застрахователят е длъжен да покрие тези загуби под формата на обезщетение за пропуснати ползи.
Нека не забравяме лечението и рехабилитацията, през които преминават мнозина след претърпяно пътно-транспортно произшествие. Разходите за тези услуги се изплащат под формата на обезщетение за медицински разходи.
И така, лека-полека стигнахме до най-неприятното обезщетение – това, което се полага при смърт, или така наречената кръвнина. На нея имат право децата на починалия, неговите родители и съпругът/та.
В повечето случаи пострадалите и техните близки са шокирани от това, което ги е сполетяло. Пропускат важни детайли, които могат да станат причина те да не получат полагаемото обезщетение. Най-добре е в тази стресова ситуация пострадалите да се свържат с компетентен адвокат при ПТП, който да поеме случая им.
Какво се иска от вас като участници в ПТП

Все пак, дори и да имате добър адвокат зад гърба си, има доста неща, които трябва да свършите вие, преди да се свържете с него. Ако имате физически наранявания, незабавно потърсете медицинска помощ. Свържете се с полицията, за да ги уведомите за пътно-транспортното произшествие. Не пропускайте да уведомите и застрахователя на виновния водач.
За да претендирате за обезщетение, е необходимо да си набавите доказателства за пътния инцидент. Всички медицински документи, свидетелски показания и снимки от местопроизшествието ще ви бъдат от полза. Едва след като сте преминали през тези стъпки успешно, е време да подадете заявление за обезщетение.

Ако се чувствате несигурни и смятате, че няма да получите максималния размер на обезщетението, което ви се полага, се доверете на добър адвокат при ПТП. Запознайте го подробно с вашия случай, осигурете му необходимите документи и го оставете той да комуникира със застрахователя. Благодарение на него ще избегнете нервите и напрежението, които съпътстват цялата процедура по получаване на обезщетение. И нещо много важно – той ще се бори да получите възможно най-високата сума, която се полага във вашия случай.
Знаем колко стресиращи могат да бъдат катастрофите. Хората се паникьосват и не знаят какво да предприемат. Затова сме тук да им предложим нашата професионална помощ. Мисията ни е да помагаме на всеки пострадал при ПТП да получи обезщетение, което да отговаря на болките и страданията, които е преживял по време на инцидента. Свържете се с нас за безплатна консултация и заедно ще решим какви стъпки да предприемем.